Fakty o preteku

Ročník 2019
Dátum 01.03.2019

Aj tento rok boli niektoré naše koničky vybrané a pozvané na preteky do UAE.

 HH Sheikh Mohammed Bin Rashid AlMaktoum Cup 2019

Na tento pretek o dĺžke 160 km leteli Dominika s Mintemirom a Andrea Kopecká so Sheinou. Sheina bola trénovaná v našej stajni, no štartovala za Českú republiku.

Oba kone boli výborne, zodpovedne pripravené, let a aklimatizáciu zvládli perfektne. Pretek odštartoval veľmi dobre a náročnú trať, hlboký piesok a vysoké teploty a im zdolávali ľahko.
Shei ale po druhom kole vo veterinárnej kontrole neklusala úplne jednoznačne a pretek ukončila predčasne. Mintemir prechádzal kolami s rozvahou, istotou a nadšením, no pred posledným kolom ho rovnako zastavil klus vo veterine, ktorý sa nezdal úplne čistý. Našťastie obaja sú v poriadku.
Napriek nedokončeniu sme boli spokojní, naše kone sa predviedli úžasne a dúfame, že budú mať šancu si púšť zopakovať.

 Dubai Crown Prince Cup 2019

Viktus S sa dostal do výberu pre národnú súťaž CEN 119 km v Dubaji, ktorý štartoval v marci 2019.

Po prílete vyzeral náš silák veľmi dobre, na teplotu a podmienky si zvykol. Napriek tomu, že sme chceli ukázať všetok talent, ktorý sa v ňom skrýva, nedostali sme šancu. Vo štvrtok sa nám nepozdávalo ako vyzerala jeho pokožka a mali sme podozrenie na alergickú reakciu. Vikiho sme dali vyšetriť a nakoniec sme usúdili, že radšej ho ošetríme, aby bol na 100% zdravý a v poriadku a v preteku neodštartujeme.
To ale nebolo prekážkou, Viki si našiel svojho nového majiteľa a v UAE ostal.

 

Oba zážitky nás preverili, ukázali v čom sa môžeme zlepšiť a potvrdili, že naše kone pripravujeme dobre a sú pre nás ochotné urobiť čokoľvek.