Anwar

Anwara voláme Hamčo /Hamadán/, po otcovi. Je to veľmi príjemný koník, ktorý sa vždy prispôsobí a nemá rád problémy. Miluje beh a my milujeme jeho. Rovnako ako Harb sa momentálne nachádza na Orave u Andrei, ktorá sa o neho nadštandardne stará a neskutočne ho rozmaznáva 🙂

Bint´al´lel

V lete 2011 zomrela na koliku Lejla. Bola to krutá strata a bude nám chýbať nielen pre svoj špičkový pôvod, ale pre temperament, život a energiu, ktorou nás tešila.  

Wahbi

Wahbi je naša výzva. Nepoznáme jeho presný pôvod ani minulosť, kúpili sme ho ako 6 ročného koníčka, ktorý žil zatiaľ nevyužitý na záhradke a. Začíname spolu pracovať a spoznávať sa, uvidíme čím nás prekvapí. Wahbi bol v roku 2017 predaný do Česka, kde si užíva výhody rekreačného koníčka.

Chevall

Je valach atraktívnej farby plný energie. V stáde je nekonfliktný, no pod sedlom nám to vynahárádza nevídanou energiou a zamestnáva nás nečakanými kúskami. Na jeseň 2012 sme Chevalla predali do Rakúska, kde sa pripravuje na military. Držíme mu palce.        

Dahma

Jeden z najdôležitejších Sýrskych úlovkov. Pochádza z dvojičiek, jej kvalitu vedeli oceniť aj beduíni, ktorí sa jej len veľmi ťažko vzdávali. Dahma je dôkazom toho, že čo je dobré, toho veľa nenarastie. No v útlom čiernom tele sa schováva veľké a priateľské srdce. Je veľmi inteligentná a nekonfliktná. Momentálne si užíva starobu u našich kamarátov […]

Dal´al

Dal’al je slečna vo všetkých smeroch. Po matke veľmi rozumnú a príjemnú mladú kobylku, ktorá nás stále prekvapuje svojim priateľským šarmom. Rastie rýchlo a do krásy u nových majiteľov v Česku.  

Fadee

Je krásny ryšavý valach s chlapskou povahou, no pod sedlom šikovník. V sezóne 2013 absolvoval svoj prvý medzinárodný pretek, potom ho to ťahalo na westernové preteky v drezúrnych disciplínach, tak uvidíme, čo si vyberie v budúcnosti.      

Fatima

Je nádherná slečna s krásnymi chodmi, ale trocha ťažšou povahou. Učí sa veriť ľudom, že všetky nástrahy sveta zdolá hlavne vďaka nim a že s človekom ju čaká priateľská budúcnosť. Fatima bola predaná do Humenného, veľmi veríme, že jej tam poskytnú tú najhlavnejšiu vec, ktoré potrebuje, porozumenie.      

Halim

Tento snehobiely kamoš do každého počasia zomrel v roku 2013. Budeme si ho pramätať ako plyšového macíka s hrubou zimnou srsťou a neskutočne hustou hrivou. Ostali nám na neho pekné spomienky a pár šikovných detičiek.    

Harb

Dobrý rodičia boli zárukou toho, že aj z Harb, vyrastie fenomenálny kôň. Je priateľská, dobrosrdečná a všetko si dvakrát rozmyslí. Ako koník pre deti sa od nás presťahovala opäť na Oravu.    

Hidalgo

Hidalgo je Michalov parťák, z trocha iného, amerického, súdka 🙂        

Latif

Po silných rodičoch ktorých korene nájdeme v Sýrii a Jordánsku sa na jar 2010 narodil Latif. Veľmi sebavedomý mladý žrebček pevnej stavby, ktorý čaká na príležitosť ukázať svoju bojovnosť.  

Maaschall

Ambiciózny valach, ktorý ťažko znáša konkurenciu. Všetko, čo sa hýbe musí predbehnúť, do pretekov vkladá nielen nohy, no hlavne srdce.  

Maabruk

Maabruk má komplikovanú povahu, s ktorou často bojujeme, výhra však stojí za to. Jeho bojovnosť ho dostala až na dvojhviezdovú úroveň. Teraz si už užíva pohodové a oddychové chvíle a keď sa začne veľmi nudiť, uvidíme ho znovu na vytrvalostných tratiach.    

Mintemir

Miňo je také ruské dostihové prekvapenie. V roku 2015 bol importovaný z Ruska a udomácnil sa u Dominiky, po krátkom oťukávaní usilovne trénuje a teší sa na začiatok svojej vytrvalostnej kariéry.        

Shakira

Sára (Sarayan an nahr – jej budúce meno, keď sa mi to konečne podarí prepísať)  je mladá, silná kobyla, ktorá sa zoznamuje so športovým svetom, začína poctivo trénovať a pracovať na svojej kvalifikácii.  

Saskia

Je energická dáma. Kľudná a milá ku každému, no ako všetky araby aj ona potrebuje pohyb. Teraz sa nachádza pri Dolnom Kubíne a teší sa na svoje ďalšie bábätko.      

Shadit

Je vzrastom malá, no čiperná kobyla. Po rodičoch importovaných zo Sýrie je pevná a húževnatá.

Sheina

Sheina je súčasťou tímu od jesene 2017. Je silná, vytrvalá a talentovaná. V roku 2018 si dokončila kvalifikáciu a už sa sústredí len na hviezdičky 🙂

Shereen

Shereen je pokračovateľkou rodu sýrskych koní dovezených pred skoro 20timi rokmi. Je mladá, krásna a talentovaná. Postupne pracuje na svojej kvalifikácii a o pár rokov ju môžme čakať v najvyšších vytrvalostných súťažiach.    

Siriuss

Sirussa sme mali možnosť poznať od mladého koníčka. U nás absolvoval základný výcvik a prvé vytrvalostné preteky, kde sa prejavil ako veľký charakter a bojovník. Bol predaný do Rakúska, kde už síce vo vytrvalosti nepokračoval, no užíva si nadštandardnú starostlivosť a krásne prostredie.

Soraya

Soraya bola predaná na východ, kde sa pracuje na jej úspešnej westernovej kariére.    

Sulejka

Sulejka si u nás prešla základným výcvikom a začala aj s vytrvalostným športom. Dnes sa nachádza nedeleko v Rakúsku, plní si úlohu rodinného koníka a teší sa na svoje prvé žriebätko v sezóne 2017.  

Syrah

Syrča je na pohľad jemná kobyla, no má pevnú stavbu je húževnatá a neskutočne bojovná. V roku 2015 si spolu s Dominikou vybojovali na ťažkej trati v Mengusovciach titul Majstra Slovenska seniorov vo vytrvalosti.  

Uscat

Uško je jemný koníček, veľmi ochotný a vytrvalý. Po úspešnej vytrvalostnej kariére si užíva aktívny dôchodok. Občas sa zúčastňuje na národných pretekoch a pomáha našim novým jazdcom s kvalifikáciou.    

Victus S

Viky je úplny mlaďoch, silný a vytrvalý. V sezóne 2016 začal s prvými vytrvalostnými pretekmi.      

Zabiba

Táto výborná matka je tiež importovaná zo Sýrie. Navonok síce pôsobí odmerane, no po dlhšom čase si nájde k človeku cestu a je ochotná mu naplno dôverovať. Rovnako ako Dahma si užíva starobu u našich priateľov pri Novom Meste Nad Váhom.  

Zahir

Zahir je posledným prírastkom roka 2010. Dúfame, že mu jeho atraktívny vzhľad vydrží a okrem dobrej stavby sa môže pochváliť aj povahovými kvalitami. Neprestávame sa z neho tešiť a veríme, že o pár rôčkov z neho vyrastie riadny chlap a lámač sŕc 🙂