Fakty o preteku

Ročník 2018
Dátum 12.05.2018
Miesto Šamorín

Uplynulý víkend sa náš tím už tradične zúčastnil vytrvalostných pretekov v Šamoríne. Prvé tohtoročné preteky organizované na Slovensku boli pre náš tím veľmi úspešné.
Preteky otvorila v piatok Dominika so Sheinou v súťaži CEI* 80km, Sheina pretek zvládla výborne s priemernou rýchlosťou 18,16km/h. Pre Sheinu to bol prvý medzinárodný závod, predviedla nám skvelú kondíciu a my sme na ňu právom hrdí!
V Sobotu sa na štart národnej súťaže CEN 40km postavila Barbora spolu so Syrah. Syrčulka sa po dlhšej dobe objavila na vytrvalostných tratiach a 40km trať prebehla s ľahkosťou.
Na štart sobotnej najvyššej súťaže CEI** 120km sa postavila opäť Dominika, tento krát na Victusovi a Lucia spolu so Shereen. Po prvom kole, keď naše baby prišli do cieľa medzi poslednými, nikto nečakal v tak skvelý výsledok. Aj napriek vysokým teplotám naše kone nestrácali chuť bojovať. Na koniec dievčatá prebehli cieľom ruka v ruke a obsadili krásne prvé a druhé miesto. Pretek prebehli priemernou rýchlosťou 18,03km/h. Pre oba kone to bol prvý úspešný štart na trati dlhej 120 km a obaja tento pretek zvládli plní energie a schopní pokračovať ešte ďalej.
V Nedeľu sa na štart najvyššej víkendovej súťaže CEI*** 160km postavila Lenka spolu so Shadit, žiaľbohu pre mierne krívanie tento pretek nedokončila. Napriek tomu, Shadit je plná energie a vo výbornej kondícii .

Obrovské ĎAKUJEM patrí celému nášmu tímu za vždy najlepšiu crew a podporu v každom momente! STE NAJLEPŠÍ!

Na koniec by sme radi poďakovali JK Napoli a x-bionic sphere , za usporiadanie kvalitných pretekov, na ktoré sa vždy radi vraciame, a za vytvorenie skvelej atmosféry!

Naše výsledky

Pretek Jazdec Kôň Umiestnenie Priemená rýchlosť
CEI** Lucia Marošová Shereen 1 miesto/18 štartujúcich 18,03 km/h
CEI** Dominika Kleinová Victus S 2 miesto/18 štartujúcich 18, 03 km/h
CEI* Dominika Kleinová Sheina 10 miesto 18,16 km/h
CEN 40 km Barbora Mazúrová Syrah absl.

Galéria