Fakty o preteku

Ročník 2018
Dátum 25.08.2018
Miesto Topolčianky

Máme za sebou fantastický víkend!

Z podujatia Crystal cup, ktoré sa konalo v areáli NŽ Topolčianky 24. – 26. 8. si odnášame oba majstrovské tituly!

Na štarty jednotlivých súťaží sa postavili tri naše jazdecké dvojice. Pretekový víkend odštartovala v piatok Lucia Marošová s iba 6 ročnou kobylou Terica De Florinas v súťaži CEI* 80km, kde sa im aj napriek celodenným búrkam podarilo dobehnúť na druhej priečke. Pre Tericu to bol prvý pretek medzináronej úrovne.
V rámci Crystal Cupu, sa už druhý rok po sebe konali aj Majstrovstvá Slovenska. Zastúpenie sme mali ako v juniorskej tak aj v seniorskej kategórií. Na štart preteku CEI** 2×70 (zároveň MSR seniorov) sa v Sobotu postavila Dominika Kleinová spolu so Sheinou. Už v prvý deň preteku si vytvorili suverénny náskok a počas celého dňa štartovali z prvej priečky. Nedeľa priniesla štart druhého dňa preteku 2×70 a taktiež štart juniorskej súťaže CEIYJ* 80km (zároveň MSR juniorov) kde nás reprezentovala Erika Tešovičová spolu so Shadit. Okrem štartov pretekov, nám nedeľa priniesla aj celodenný vytrvalý dážď, čo ale neodradilo ani jednu jazdeckú dvojicu. Obe jazdecké dvojice si vybojovali titul MAJSTER SLOVENSKA V ENDURANCE 2018 a oba kone zároveň získali CENU KONDÍCIE!

Srdečne gratulujeme dievčatám, koňom a celému tímu, sme na Vás hrdí!

Na záver by som sa chcela poďakovať každému kto nás už roky podporuje, pomáha nám a vkladá do nás svoje nádeje a energiu. Sme vďační za každú podporu.

Naše výsledky

Pretek Jazdec Kôň Umiestnenie Priemená rýchlosť
CEI* Jana Marošová Terica de Florinas 2. miesto 13,914 km/h
CEI** Dominika Kleinová Sheina 1. miesto - MAJSTER Slovenska seniorov + BC 8 h 42 min
CEIJYR* Erika Tešovičová Shadit 1. miesto - MAJSTER Slovenska juniorov + BC 17,89 km/h